Przypominam, że w sumie wspólnie w parę osób uzgodniliśmy, że będziemy
starali się utrzymywać stronę w Polskim tonie.

Dlatego z tablic zagranicznych będą umieszczane tylko te, złapane ewidentnie na naszych drogach.
Najlepiej robić foty, żeby było widać na „bekgrandzie” rodzime akcenty np. wietnamczyka handlującego stanikami;). W przypadku fotki „kontrowersyjnej” stały-znany nam łowca dostanie kredyt zaufania, inni niekoniecznie…

Proszę nie podsyłać blach m.in. niemieckich, włoskich (zwłaszcza zdjęć z niewiadomych źródeł z internetu), bo w tych krajach nie ma tablic indywidualnych, a to że np. na porsche jest blacha KLE*911GT to tylko dlatego, że herr Hans odpowiednio zagadał z Frau Helgą w okienku urzędu komunikacji.

Co do blach z wysp – to proszę podsyłać naprawdę tylko te złapane w Polsce i najchętniej, żeby blaszka była rzeczywiście fajna :). Blachami brytyjskimi zwłaszcza tymi a la indywidualnymi możnaby zapchać niejeden serwer…

To, że na blogu jest pełno tablic, które znalazły się jakby wbrew temu co napisałem wyżej – to było kiedyś i nie jest to argumentem ani kartą przetargową, żebym zamieścił jakąś blachę wziętą „z dupy”.
Zresztą – kieeedyyyś wszystkie takie tablice, które dawno temu hurtem trafiły na naszą stronę wezmę „za mordę” i komisyjnie wywalę. Ale to kiedyś.

Oczywiście zdarzy się nie raz i nie dwa i nie trzy ;), że zostanie umieszczona blacha niekoniecznie urzędowo indywidualna (zagraniczna), ale fotka naprawdę musi się charakteryzować jakością, no i samochód na niej też musi mieć swój „charakter” – np. podobno po W-wie jeździ „Maluch”, który ma jeszcze stare-czarne tablice, ale w numerach ma W** 126P. Taką wrzucę jako „przerwa na reklamę” ;).

Zresztą – wyjątki potwierdzają regułę ;).

I na koniec raz jeszcze:
przypominam, że w sumie wspólnie w parę osób uzgodniliśmy, że będziemy starali się utrzymywać stronę w Polskim tonie.

W sumie napociłem się i rozpisałem, żebym mógł umieścić link na stronie głównej jako panujące tu „zasady”, które wspólnie doszlifujemy oraz będziemy elastycznie naginać;), a także żebym miał gdzie odsyłać wszystkich dyskutantów.

Do fotek znalezionych na cudzych stronach wypadałoby załączyć info odnośnie ich pochodzenia.

Podmieniamy fotki na lepsze zwykle TYLKO te fatalne (nieostre, slaboczytelne)

A teraz czekam na słowa – zarówno ostrej krytyki jak i uznania 😉
A wszystko przyjmę i tak na mię”tk”o.
Amen.

15 komentarzy

 1. O 126P nic nie wiem, ale widziałem kiedyś WAI 125P na białym 125p 😉
  A co do zagranicznych tablic – z tych podesłanych przeze mnie mojego autorstwa są tylko W-VEENA1 i TIGAB (oba w Polsce), no i zrobione dla mnie przez znajomego na Antylach Holenderskich zdjęcie tamtejszej blaszki HONDA. Resztę zagranicznych zdjęć ode mnie można wywalić.

  Ch@mpion
 2. Jestem za tym jak najbardziej co napisal Lu. Sam podeslalem moze z 2 austrackie blachy z zagranicznych i z tego co zaobserowawalem po Polce nie jezdzi az tak duzo zagranicznych indywidualistow, zeby zapchalo bloga.
  To chyba tyle, pozdrawiam z Amsterdamu 🙂

  wania
 3. Strona jest git!!! Można by było
  {jeśli się wam zechce!} jakoś posegregować zdjęcia. Np. według województw czy coś takiego. Było by łatwiej znaleźć daną tablicę.

  Z poważaniem: Wojtek

  wtk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.