W0 SPOMA

w0_spoma.jpg
UL’bek

6 komentarzy

  1. Do Wydziału Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów zgłosiła się wczoraj klientka i poprosiła o zarejestrowanie 35samochodów, które na tablicach mają mieć… nazwę znanej wódki.

    „W ostatnim czasie to właśnie firmy najczęściej decydują się na tablice indywidualne, traktując je, jak reklamę” – mówi Bogumiła Nowińska, kierownik Oddziału Rejestracji i Oznaczania Pojazdów. Ale i prywatne osoby wciąż zamawiają takie rejestracje. Po Łodzi i województwie jeździ ponad 300 samochodów z tzw. wyróżnikiem indywidualnym. Wśród nich m.in. „Speed”, „Beata”, „Asia”, „Adam”, „Viper”, „Okno”, „Kocur”, itp. – wylicza „Express Ilustrowany.
    Indywidualny napis na tablicy rejestracyjnej to wydatek 1 tys. zł. „Z pewnością cena ma znaczenie, choć nie tylko ona wpływa na zainteresowanie kierowców” – dodaje Bogusław Hawryś, dyrektor Wydziału Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów w Łodzi. „Tablice są przyporządkowane do konkretnego samochodu i w przypadku np. sprzedaży pojazdu, one również przechodzą na własność kupującego”.

    Napis może mieć trzy, cztery lub pięć liter. Jeśli ma pięć, to każda kosztuje 200 zł. Musi być poprzedzony literą określającą dane województwo oraz cyfrą. Napisy nie mogą zawierać znaków charakterystycznych dla polskiego alfabetu ,ś, ń, ć”. Indywidualnym napisem nie mogą być ani wulgaryzmy, ani słowa mogące się źle kojarzyć – wyjaśnia „Express Ilustrowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *