OGŁOSZENIE PARAFIALNE od UL’bka

Przypominam, że w sumie wspólnie w parę osób uzgodniliśmy, że będziemy
starali się utrzymywać stronę w Polskim tonie.

Dlatego z tablic zagranicznych będą umieszczane tylko te, złapane ewidentnie na naszych drogach.
Najlepiej robić foty, żeby było widać na „bekgrandzie” rodzime akcenty np. wietnamczyka handlującego stanikami;). W przypadku fotki „kontrowersyjnej” stały-znany nam łowca dostanie kredyt zaufania, inni niekoniecznie…

Proszę nie podsyłać blach m.in. niemieckich, włoskich (zwłaszcza zdjęć z niewiadomych źródeł z internetu), bo w tych krajach nie ma tablic indywidualnych, a to że np. na porsche jest blacha KLE*911GT to tylko dlatego, że herr Hans odpowiednio zagadał z Frau Helgą w okienku urzędu komunikacji.

Co do blach z wysp – to proszę podsyłać naprawdę tylko te złapane w Polsce i najchętniej, żeby blaszka była rzeczywiście fajna :). Blachami brytyjskimi zwłaszcza tymi a la indywidualnymi możnaby zapchać niejeden serwer…

To, że na blogu jest pełno tablic, które znalazły się jakby wbrew temu co napisałem wyżej – to było kiedyś i nie jest to argumentem ani kartą przetargową, żebym zamieścił jakąś blachę wziętą „z dupy”.
Zresztą – kieeedyyyś wszystkie takie tablice, które dawno temu hurtem trafiły na naszą stronę wezmę „za mordę” i komisyjnie wywalę. Ale to kiedyś.

Oczywiście zdarzy się nie raz i nie dwa i nie trzy ;), że zostanie umieszczona blacha niekoniecznie urzędowo indywidualna (zagraniczna), ale fotka naprawdę musi się charakteryzować jakością, no i samochód na niej też musi mieć swój „charakter” – np. podobno po W-wie jeździ „Maluch”, który ma jeszcze stare-czarne tablice, ale w numerach ma W** 126P. Taką wrzucę jako „przerwa na reklamę” ;).

Zresztą – wyjątki potwierdzają regułę ;).

I na koniec raz jeszcze:
przypominam, że w sumie wspólnie w parę osób uzgodniliśmy, że będziemy starali się utrzymywać stronę w Polskim tonie.

W sumie napociłem się i rozpisałem, żebym mógł umieścić link na stronie głównej jako panujące tu „zasady”, które wspólnie doszlifujemy oraz będziemy elastycznie naginać;), a także żebym miał gdzie odsyłać wszystkich dyskutantów.

Do fotek znalezionych na cudzych stronach wypadałoby załączyć info odnośnie ich pochodzenia.

Podmieniamy fotki na lepsze zwykle TYLKO te fatalne (nieostre, slaboczytelne)

A teraz czekam na słowa – zarówno ostrej krytyki jak i uznania 😉
A wszystko przyjmę i tak na mię”tk”o.
Amen.

15 komentarzy

 1. O 126P nic nie wiem, ale widziałem kiedyś WAI 125P na białym 125p 😉
  A co do zagranicznych tablic – z tych podesłanych przeze mnie mojego autorstwa są tylko W-VEENA1 i TIGAB (oba w Polsce), no i zrobione dla mnie przez znajomego na Antylach Holenderskich zdjęcie tamtejszej blaszki HONDA. Resztę zagranicznych zdjęć ode mnie można wywalić.

 2. Jestem za tym jak najbardziej co napisal Lu. Sam podeslalem moze z 2 austrackie blachy z zagranicznych i z tego co zaobserowawalem po Polce nie jezdzi az tak duzo zagranicznych indywidualistow, zeby zapchalo bloga.
  To chyba tyle, pozdrawiam z Amsterdamu 🙂

 3. Strona jest git!!! Można by było
  {jeśli się wam zechce!} jakoś posegregować zdjęcia. Np. według województw czy coś takiego. Było by łatwiej znaleźć daną tablicę.

  Z poważaniem: Wojtek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *