**** DZIAŁAMY LEGALNIE ****
ponieważ:
– ustawa RODO nie dotyczy tablic rejestracyjnych, bo tablice są własnością Skarbu Państwa, a nie własnością prywatną, właściciela pojazdu
– pojazd znajdujący się w przestrzeni publicznej (ulice, parkingi) może być fotografowany bez ograniczeń, podobnie jak architektura czy zieleń.
Publikacja zdjęć w internecie z widocznymi tablicami rejestracyjnymi nie łamie ustawy o ochronie danych osobowych ponieważ:
– tablica rejestracyjna nie jest dokumentem,
– po numerze rejestracyjnym nie można zidentyfikować właściciela (to może tylko policja, prokuratura, lecz nie internauta).
Prawa autorskie zdjęcia należą tylko i wyłącznie do osoby, która je zrobiła (chyba, że je odsprzeda lub odstąpi) – w żadnym razie do właściciela fotografowanego pojazdu.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Publikując zdjęcia z widocznym numerem rejestracyjnym, nie ujawnia się danych osobowych. Numery rejestracyjne są jawne. Nie stanowią informacji ukrytej. Obejrzenie tablicy rejestracyjnej na zdjęciu nie jest jednoznaczne z możliwością zidentyfikowania właściciela pojazdu. Może to zrobić na przykład policja.
Anna Szczepaniak, łódzki adwokat, opinia z artykułu w GAZECIE ws. publikowania zdjęć nieprawidłowo zaparkowanych aut.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
A skoro nasz serwis był linkowany na głównej stronie ONET.PL, który ma
swoich prawników wykwalifikowanych ws. upubliczniania treści to logicznym powinno być dla osób, którym skoczył cukier na widok własnego autka w sieci, że to co robimy, jest w świetle obowiązującego prawa LEGALNE 🙂
ile takie coś kosztuje?
strasznie zepsul to auto
Porsche Cayenne i tak jest potwornie brzydkim autem (w przypadku tego modelu Porsche brzydota jest całkowicie obiektywna i nie podlega „kwestii gustu” tylko raczej bezguścia). Właściciel tylko konsekwetnie dostosował się do linii stylistycznej tego pokractwa. Najbrzydsze Porsche w historii – ciekawe czy uda się zrobić coś paskudniejszego … 😉
To nic innego jak Porsche 911 z podwyższonym zawieszeniem, napędem na 4 koła i 5-drzwiowe……
Cayenne jest ładne, każdy ma swoje zdanie, ten model czyli Turbo kosztuje (dane z http://www7.nowe.mojeauto.pl/zaawansowane/find.list.php?marka=Porsche&model=Cayenne&Submit=Szukaj) 497585.86 PLN dla firm, bo ten ma kratkę tak mi się zdaje 🙂 a co do cayenne to jest szybkie, fajne i ładne:) ooo;)